ZESTAW NAJPOPULARNIEJSZYCH I NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANYCH PRZEZ PARY KONKURENCJI I ZABAW WESELNYCH

DLA GOŚCI

Konkurencje „oczepinowe”

Zabawa w zoo

Zabawa oparta na czytaniu historyjki, w którą bawią się goście podzieleni na role. Prowadzący powinien wybrać chętnych, na których składają się dwie drużyny: drużyna Panny Młodej i drużyna Pana Młodego. Zwycięzcy zabawy otrzymują nagrody. W trakcie czytania tekstu bajki na dane kluczowe hasła (np. Rodzina, Rodzice, Azor) trzeba przebiec dookoła własnej drużyny. Punkt dla drużyny zdobywa najszybsza osoba. Grupa, która zdobyła więcej punktów dla MŁODEJ lub MŁODEGO wywalcza prawo trzymania kasy w domu. Można też zagrać w wariant zabawy z wódką. Na początku prowadzący rozdaje kieliszki, objaśnia zasady i tłumaczy każdemu jaka jest jego rola w zabawie. Czyta historyjkę, a na dźwięk odpowiedniego słowa osoba, której dana funkcja jest przypisana musi szybko wstać i obiec dokoła całą drużynę. Jeśli tego nie zrobi – pije „karniaka”.

Zabawa w karetę

Jedną z popularnych zabaw weselnych jest tzw. Kareta. Do zabawy potrzeba 9 osób, które reprezentują: 4 koła karety, 2 konie, 1 woźnice, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Młoda). Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za niezareagowanie na słowo np. Król, Pan Młody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweselić do łez zebranych gości. Na początku prowadzący rozdaje kieliszki, objaśnia zasady i tłumaczy każdemu kim jest.
Czyta historię, a na dźwięk odpowiedniego słowa osoba, której dana funkcja jest przypisana musi wstać i obejść krzesło dookoła.

Zabawa z krzesłami

Jest to najbardziej popularna zabawa z krzesłami. Do zabawy tej wybiera się kilku-kilkunastu ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali – krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. Zespół zaczyna grać muzykę – w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w okręgu utworzonym na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, każdy z ochotników musi odnależć fanty, których żąda prowadzący i szybko zająć miejsce na krześle. Osoba, której się nie uda znaleźć wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej jest zabierane jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.

Zabawa w świstaka

W zabawie tej uczestniczy 10 panów. Panowie są sadzani na krzesłach w dwóch rzędach po 5 osób. Zabawa polega na wykonywaniu odpowiednich czynności (np. zjedzenie tortu bez pomocy rąk, zjedzenie plasterka cytryny, ściągnięcie swojej koszuli) przez poszczególne osoby. Osoba, która wykona czynność klepie następną osobę po ramieniu, a tamta zaczyna wykonywać swoją czynność. Wygrywa zespół, który jak najszybciej skończy – pierwszy wykona wszystkie czynności uwieńczone odgwizdaniem sto lat.

Zabawa z pompkami i balonami

Wybieranych jest kilka par, którym wręcza się niezbędne instrumenty: balon i pompka do pompowania materacy. Może być to Para Młoda lub też osoby, które złapały musznik i welon. Zasada jest prosta. Panowie trzymają wężyki od pompek, na które natknięte są baloniki, pompki leżą na krzesłach. Panie mają za zadanie jak najszybciej napompować balony przez siadanie na krześle (pompce) do momentu jego pęknięcia. Druga wersja tej zabawy (znacznie bardziej wzbudzająca emocje wśród oglądających) jest taka, że Panowie siedzą na krześle, trzymają pompki na kolanach, a partnerki siadając na pompkę pompują balon tak długo, aż on pęknie.

Zabawa z marynarkami

Spośród gości weselnych zespół wybiera kilka par, prosi je na środek i zaczyna się zabawa – jej ideą jest taniec przerywany wymianą marynarki – jeżeli liczba par jest parzysta można robić między parami, jeżeli nie, wówczas Pani powinna założyć marynarkę Pana. Można dodatkowo wprowadzić urozmaicenia np.: zapinanie guzików, przewracanie marynarki na lewą stronę. Podczas przerwy i wymiany marynarek, za każdym razem odpada para, która jest ostatnia. Zabawa trwa do czasu kiedy na parkiecie zostaje jedna para.

Konkurs dokładności

Do konkursu potrzebne są min. 2 pary. Panowie mają za zadanie umieścić puste butelki po piwie w swoich spodniach tak, aby wystawała szyjka, natomiast zadaniem pań jest przelać szklankę wody do butelek swoich partnerów. Jak łatwo się domyśleć, są dwa sposoby przelewania wody – szybki – czyli ze szklanki wprost do butelki i dokładny – czyli woda jest nabierana w usta, a następnie przelewana do butelki. Oczywiście w tym konkursie nie liczy się czas, tylko dokładność zawodników. Drugim etapem zabawy jest to, że puste szklanki stawia się na podłodze, a panowie bez użycia rąk muszą przelać zawartość butelki z powrotem do szklanki. Po ilości przelanej wody w szklance widać, która para była dokładniejsza i rozlała mniejszą ilość wody.

Taniec z gwiazdami

W tej zabawie wybierani są sami panowie, którzy dobierają się w pary. Następnie utworzone pary pokazują co potrafią na parkiecie, tańcząc do danego utworu – zespół gra różne style muzyki, natomiast na końcu panowie wykonują tzw. „taniec przytulaniec”. Zwycięzców wyłaniają goście lub Para Młoda.

Taniec z figurami

Prowadzący wydaje tańczącym parom polecenia odnośnie tego, czym mają dotykać ziemi. Np. trzema nogami, dwoma nogami i jedną ręką itd. Zabawa ta może przybrać postać konkursu. Para, która wykona daną figurę ostatnia – odpada.

Konkurencja z tamponami

W tej konkurencji wybiera się pięciu panów, następnie prowadzący rozdaje im tampony. Mają oni za zadanie przyczepić je do spodni między nogami, następnie na polecenie prowadzącego muszą oni wystartować i szybko zamoczyć przyczepiony tampon w butelce z wodą i przenieść butelkę do mety – oczywiście bez pomocy rąk. Pierwsza osoba na mecie wygrywa konkurencję.


Zabawy oczepinowe dla Młodej Pary

Test zgodności małżeńskiej

Sadzamy Parę Młodą na krzesłach obok siebie, ale tyłem, aby się nie widzieli i nie mogli się ze sobą komunikować. Rozdajemy parze młodej po 2 kartki z napisem „ja” i „on” (dla Panny Młodej) i „ja” i „ona” (dla Pana Młodego) lub też Para Młoda zdejmuje buty i wymienia się między sobą jednym butem. Prowadzący zadaje pytania, a Para Młoda podnosi karteczki lub odpowiedni but, odpowiadając tym samym na pytania.

Lista możliwych pytań:

Kto pierwszy powiedział „kocham Cię”?

(I tym podobne…)

Podział obowiązków

W tej zabawie umieszcza się karteczki z różnymi obowiązkami w balonikach, które później są dmuchane, następnie Para Młoda naprzemiennie przebijają baloniki i odczytują wylosowane obowiązki. Jest też możliwość losowania obowiązków z tacki. Oto kilka przykładów:

Pieluchy prać będę ja.

Pieniądze trzymać będę ja. itp.


Zabawy weselne dla wszystkich gości

Pociąg

Obyrtka

Krasnoludek

Labado

Zabawa zapoznawcza


Dysponujemy również innymi rodzajami zabaw weselnych.

Jesteśmy także otwarci na Państwa pomysły.